Bendra informacija apie regioną

Plotas – 8 086 kv. km (12,4 proc. Lietuvos ploto)

Gyventojų – 577 tūkst. (2017 m. pr.)

Regiono savivaldybės:

Centrinis Lietuvos regionas

Regionas yra pačiame Lietuvos centre ir jį atvykti galima visais įmanomais keliais – sausumos, geležinkelio, vandens ir oro.

Kauno transporto mazge kertasi pagrindiniai geležinkelio (europiniai I ir IX D) ir magistraliniai automobilių (europiniai I – „Via Baltica“ – ir IX B) transporto koridoriai Rytų ir Vakarų bei Šiaurės ir Pietų kryptimis. Keliauti bei krovinius gabenti galima ir vandens keliais – nuo Kauno upių iki neužšąlančio Klaipėdos jūrų uosto.

Kauno rajone įsikūręs tarptautinis oro uostas turi patogų susisiekimą su pagrindinėmis regiono magistralėmis, geležinkelio linijomis ir upių transporto arterijomis. Iš čia įvairiomis transporto priemonėmis įvairiomis krypti mis gabenami tranzitiniai kroviniai. Tai daugiausia krovinių gabenantis oro uostas Baltijos šalyse ir bazinis Ryanair oro uostas, kuriame steigiama šios bendrovės lėktuvų techninės priežiūros bazė.

Pagrindinės pramonės šakos

Išplėtotos specifinės pramonės šakos – sklandytuvų, sraigtasparnių remontas, mineralinio vandens gavyba.

Žinių ir mokslo branduolys

Regione veikia 7 universitetai (2 fakultetai), keletas aukštųjų neuniversitetinių mokyklų ir daugybė kitų mokymo bei mokslo įstaigų, kuriose studijuoja apie 55,703 tūkst. studentų iš visos šalies bei užsienio. Nuo pat 1922 m., kai Kaune buvo įsteigta pirmoji aukštoji nepriklausomos Lietuvos mokykla – Lietuvos universitetas, – Kauno regionas laikomas Lietuvos švietimo ir mokslo centru. Dauguma Kauno regiono gyventojų turi aukštąjį išsilavinimą – garsėjame puikiais medikais, humanitarais, IT specialistais, aukšto lygio žemės ūkio žinovais, sportininkais ir sporto treneriais.

Kauno regione taip pat veikia 2 Integruoto mokslo, studijų ir verslo slėniai – „Santaka“ ir „Nemunas“.

Paskutinis atnaujinimas: 2019-06-26