Kauno laisvoji ekonominė zona

Kauno LEZ nuotrauka is oro


Kauno laisvoji ekonominė zona (LEZ) yra 534 ha užimanti pramoninės plėtros teritorija, kur klientams yra siūlomos mokesčių lengvatos. LEZ yra patraukli savo geografine padėtimi bei puikiomis plėtros galimybėmis.


Kauno LEZ teritorija suskirstyta į 3 zonas: Logistikos ir gamybos teritoriją, Verslo gatvę ir Oro parką.


Logistikos ir gamybos teritorija – šiuo metu aktyviausiai plėtojama Kauno laisvosios ekonominės zonos teritorija. Didžioji dalis teritorijos jau paruošta ir naudojama „plyno lauko“ investicijoms. Kauno LEZ yra įsikūrę logistikos terminalai, farmacinių produktų gamybos įmonė, pramonės automatizavimo įmonė, veiklą pradėjo Suomijos kapitalo įmonė, gaminanti izoliacines plokštes. Tiesioginės užsienio investicijos Kauno LEZ sudaro 71 proc. visų investicijų. Pagal ekonominius rodiklius ši zona artėja prie Klaipėdos LEZ pasiekimų.


Verslo gatvė – būsimų pastatų kompleksas prie A6 kelio, kuriame siūloma 13 žemės sklypų, tinkamų biurams ir viešbučiams. Visiems sklypams parengti detalieji planai, jie aprūpinti reikalinga infrastruktūra. Tai bus lengvai pasiekiama teritorija su gerai išvystyta transporto priemonių parkavimo sistema bei moderniomis biurų patalpomis, atitinkančiomis šiandienos reikalavimus.


Oro parkas – LEZ teritorija, besiribojanti su Kauno tarptautiniu oro uostu (bendra 3 km riba). Oro parko teritorijoje yra derinami oro, sausumos ir geležinkelių transporto keliai. Dėl to oro linijų bazės, orlaivių aptarnavimo, aviacijos pramonės (lėktuvų surinkimas, bandymai ir prekyba) įmonės vienu metu galės turėti priėjimą prie pakilimo tako ir naudotis mokestinėmis ir muitų lengvatomis, teikiamomis LEZ.


Kauno LEZ privalumaiĮmonės, investuojančios daugiau kaip 1 milijoną eurų:Užsienio investuotojų Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje gauti dividendai neapmokestinami Lietuvos Respublikos Pelno mokesčio įstatymo numatyta tvarka.


InfrastruktūraŠiuo metu Kauno LEZ iš 534 ha yra išnuomoti 37 ha, čia veiklą vykdo 16 įmonių, dar su 7 sudarytos sutartys. Bendra investicijų suma siekia 1 mlrd. 50 mln. Lt. Kauno LEZ yra sukurta apie 600 darbo vietų, planuojama, jog jų skaičius turėtų padidėti dar 451.


Daugiau informacijos galite rasti Kauno LEZ internetinėje svetainėje.


Informacinis leidinys apie Kauno LEZ atsisiuntimui: LEIDINYS