Kauno regiono savivaldybės susivienijo kraujo donorystės akcijoje

Rodyti pavyzdį kitiems ir tapti kraujo donorystės lyderiais Lietuvoje – tokius tikslus kėlė trečiadienį Raudondvario dvare startavusios akcijos „Kauno regionas gali“ iniciatoriai.

  

Akciją rengia Nacionalinis kraujo centras, radijo stotis „Tau“ ir Kauno regiono plėtros agentūra. Radijo stoties „Tau“ direktorius Audrius Kepežinskas pasakojo, kad akcijoje ketina dalyvauti visų aštuonių Kauno regiono savivaldybių įmonių darbuotojai, pavieniai asmenys.

Suskirstytos į tris kategorijas – mažas, vidutines ir dideles – įmonės varžysis, kurių darbuotojai paaukos daugiausia kraujo. Nugalėtojams bus įteikti prizai.

Duoti kraujo ruošiasi ir Kauno regione dirbantys policijos pareigūnai, Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai.

„Neatlygintina donorystė yra vienas iš Europos Sąjungos reikalavimų. Jos direktyvose rekomenduojama nutraukti mokėjimą už kraują, nes tai nesuderinama su etika. Kauno regionas pirmauja įvairiose srityse. Ne kartą įrodėme, kad veikdami kartu galime pasiekti puikių rezultatų, todėl neabejoju, kad pasiseks ir ši kilni akcija“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas

Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana Bikulčienė pasakojo, kad kasdien Lietuvoje kraujo reikia maždaug 200 žmonių. Siekiant užtikrinti kraujo ir jo komponentų poreikį būtina, kad į didžiuosiuose miestuose esančius kraujo centrus kasdien ateitų ir kraujo duotų per 400 donorų.

Akcija „Kauno regionas gali“ aštuoniose savivaldybėse tęsis iki Naujųjų metų.