Kauno regiono plėtros agentūra inicijuoja, rengia ir įgyvendina valstybės tarnautojų mokymų projektus. Baigiantis dar vienam projektui siūlome susipažinti ir prisiminti, kokie projektai įgyvendinti 2006-2015 metais, kokių rezultatų pasiekta.
Liepos mėnesį baigiasi du metus trukęs regioninis projektas „Kauno regiono savivaldybių institucijų ir įstaigų darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas“, dalinai finansuojamas iš ES biudžeto. Tai jau ne pirmas regioninis projektas Kauno regione, skirtas kelti valstybės tarnaujų kompetenciją taip užtikrinant efektyvesnį viešųjų paslaugų teikimą.
Regioniniai mokymų projektai prisideda prie darbuotojų kvalifikacijos kėlimo ir bendrųjų įgūdžių gerinimo. Savivaldybės neturi pakankamai lėšų darbuotojų kompetencijų tobulinimui, ši problema ypatingai aktuali rajoninėse savivaldybėse. Dėl šių priežasčių reikalinga ES parama, kuri ženkliai prisideda prie minėtų problemų sprendimo. Kauno regiono plėtros agentūra inicijuoja, rengia ir įgyvendina tokio tipo projektus. Baigiantis dar vienam projektui siūlome susipažinti ir prisiminti, kokie projektai įgyvendinti 2006-2015 metais, kokių rezultatų pasiekta.
2006-2008 metai: „Kauno apskrities viešojo administravimo institucijų darbuotojų kompetencijų tobulinimas“ (KAVAKompeT). Projekto tikslinė grupė – valstybės ir savivaldybių institucijų bei jų įsteigtų viešųjų įstaigų vadovai ir darbuotojai. Mokymai apėmė valstybės tarnautojų įvadinį mokymą, administracijos vadovų mokymų programą ir kvalifikacijos tobulinimą. Taip pat buvo organizuoti kompiuterinio raštingumo mokymai, apimantys ECDL programą. Be to, projekto dalyviai turėjo galimybę mokytis anglų, vokiečių, prancūzų kalbų. Akivaizdu, jog tokio tipo kursai ne iš projektinių lėšų savivaldybėms būtų neįperkami.
Kitas, bene daugiausiai įspūdžių ir teigiamų atsiliepimų sulaukęs projektas, 2010-2012 metais vykęs „Kauno apskrities savivaldybių institucijų darbuotojų kompetencijų tobulinimas“(KASID KompeT). Šio projekto metu apmokyta virš 700 darbuotojų. Projekto veiklos buvo nukreiptos į kalbų mokymąsi, organizuoti ir išvažiuojamieji vizitai. Dalyvių anglų kalbos žinios buvo gilinamos užsienyje, kuomet kalbos mokytąsi angliakalbėje šalyje – D. Britanijoje, Braitone, tarptautinėje aplinkoje ir tarpkultūrinėje atmosferoje. Sudarytos galimybės bendrauti ir pasidalinti patirtimi su kolegomis iš kitų šalių. Mokymų dalyviai buvo apgyvendinti vietinėse šeimose. Viena iš projekto dalyvių – Kaišiadorių rajono savivaldybės specialistė Edita Navickienė, dalindamasi įspūdžiais apie projekte įgytas žinias teigė, jog sąlygos kalbos gebėjimams ugdyti buvo sudarytos išties puikios. „ Žinoma, kiekvienam dalyviui tai ir savotiškas iššūkis, bet toks mokymų pobūdis yra sveikintinas, nes esi priverstas kalbėti tik anglų kalba, išmokti girdėti ką tau sako ir suprasti. Man asmeniškai tai davė daug naudos, įveikiau ,,baimę“ kalbėti, gebėjau savo šeimininkams išaiškinti net gintaro atsiradimo istoriją“. Akivaizdu, jog projekte dalyvavusiems asmenims šie kursai davė daug naudos ir žinių, kurios sėkmingai pritaikomos praktikoje.
2013-2015 metų Projektas “Kauno regiono savivaldybių institucijų ir įstaigų darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas” (DAKOTA). Šis projektas išsiskyrė tuo, jog buvo sudarytos įvairios bendrųjų įgūdžių ir specifinės programos, skirtos tiek savivaldybių vadovams, seniūnams, tiek įvairiems specialistams, kuriems itin reikalingos praktikoje pritaikomos žinios. Pavyzdžiui, aplinkosaugos, projektavimo ir teritorijų planavimo programos dalyviai išklausė tokius kursus kaip kompiuterinis projektavimas AutoCAD, ArchiCAD, kompleksinis projektavimas Revit platformoje, ArcGIS (kompiuterinė programa melioracijos specialistams). Prienų rajono savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Dalia Joneliūnienė savo atsiliepimuose apie mokymus teigė, jog mokymai buvo labai naudingi, nes buvo galimybė rinktis aktualias temas. D.Joneliūnienė pabrėžė, jog „ mokymų temos buvo aktualios ne tik dėl psichologinio-socialinio mokomojo pobūdžio, bet ir dėl galimybių išklausyti lektorių-praktikų paskaitų atitinkamų sričių specialistams pagal jų darbo veiklos sritis.“
Savivaldybių vadovai tuo tarpu turėjo galimybę gilinti savo žinias strateginio planavimo, korupcijos prevencijos, personalo valdymo bei kitose aktualiose srityse. Raseinių rajono savivaldybės ekonomikos ir ūkio departamento direktorė Indrė Antanaitienė pabrėžė, jog tokių mokymų metu svarbu ne tik gaunamos žinios, bet ir galimybė pabendrauti su kitų savivaldybių darbuotojais, pasidalinti patirtimi bei aptarti planuojamus bendrus regioninius projektus.
Apibendrinant regioninių mokymų projektų naudą reiktų pasakyti, kad tokio tipo projektai itin aktualūs, nes savivaldos teikiamų paslaugų kokybė tiesiogiai priklauso nuo aukštą kvalifikaciją ir pakankamą kompetenciją turinčių žmogiškųjų išteklių. Minėtų mokymų projektų metu kvalifikaciją pakėlė daugiau nei 1000 valstybės tarnautojų.