Projektas „Network of Organizations and Towns for the European Elections Network of Organizations and Towns for the European Elections“ (NOTE)

Projektas NOTE, kuris reiškia „Organizacijų ir miestų tinklas Europos rinkimams“, yra iniciatyva, kurioje dalyvauja 12 miestų ir organizacijų iš 11 ES valstybių narių. Jis yra CERV programos dalis ir juo siekiama atstovauti piliečiams, vietos valdžios institucijoms ir pilietinės visuomenės organizacijoms. Projekto trukmė – 18 mėnesių, nuo 2023 m. sausio mėn. iki 2024 m. birželio mėn.

Pagrindiniai NOTE tikslai:

Siekdama įgyvendinti savo tikslus, NOTE įgyvendins įvairią veiklą, įskaitant:

Galutinis NOTE tikslas – sukurti tarptautinį miestų tinklą, skatinantį aktyvų pilietiškumą ir sąmoningą dalyvavimą 2024 m. Europos Parlamento rinkimuose, ypač daug dėmesio skiriant jaunų piliečių įtraukimui. Įtraukiant miestus partnerius ir organizacijas, NOTE ketina sumažinti atotrūkį tarp Europos institucijų ir vietos piliečių, puoselėjant glaudesnius santykius ir palengvinant informuotą demokratinį dalyvavimą.

Projekto partneriai:

Italija – Fattoria Pugliese Diffusa
Ispanija – Associacion Amigos De Europa
Lietuva – VšĮ Kauno regiono pletros agentūra
Rumunija – Asociatia Nameless Art
Bulgarija – International Initiatives for Cooperation
Ispanija – Ajuntament D’ontinyent
Portugalija – Municipio Do Fundao
Kroatija – Town Ludberg
Latvija – Kurzemes plānošanas reģions
Lenkija – LGD „Dolina rzeki Grabi“
Belgija – ECIT Foundation
Vokietija – Berlin – assosiated partner

Įžanginis susitikimas ir veikla – Europos rinkimų projektas

Data: 2023 m. vasario 20 d.
Renginys: Įžanginis vidinis susitikimas projekto partneriams (internetu per „Zoom“)

2023 m. vasario 20 d. įvyko vidinis projekto „Europos rinkimai“ įvadinis susitikimas. Pagrindiniai susitikimo tikslai buvo pristatyti projekto partnerius, pasikeisti darbo patirtimi, aptarti administracinius projekto aspektus ir pabrėžti informuoto dalyvavimo Europos Parlamento rinkimuose svarbą. Susitikimas vyko internetu per „Zoom“ platformą, kad būtų lengviau dalyvauti iš įvairių šalių.

Data: 2023 m. vasario 28 d.
Renginys: Atviras renginys mišriuoju būdu

Atviras renginys įvyko 2023 m. vasario 28 d. ir buvo surengtas mišriu formatu: daugelis dalyvių iš Italijos dalyvavo gyvai, o projekto partneriai prisijungė internetu per „Zoom“. Šio renginio tikslas buvo užmegzti ryšius su platesne auditorija, ypač su Italijos dalyviais, ir didinti informuotumą apie Europos Parlamento rinkimus ir projekto tikslus.

Data: 2023 m. kovo 7 d.
Renginys: FACEES mokymo sesija (internetu per „Zoom“)

2023 m. kovo 7 d. įvyko tolesnis renginys – FACEES, sutrumpinto pavadinimo „FACilitators for the European ElectionS“ („Europos rinkimų koordinatoriai“), mokymų sesija, kurioje daugiausia dėmesio skirta „Gatvės debatų“ formato ir vedimo gairių taikymui. Mokymams vadovavo Bastien Fillon, o sesijos tikslas buvo aprūpinti partnerius veiksmingomis priemonėmis aktyviam pilietiškumui skatinti.

Atsiliepimai ir renginių svarba:

Remiantis iš partnerių surinktais atsiliepimais, įvadinis susitikimas ir atviras renginys buvo labai naudingi. Įžanginis susitikimas suteikė galimybę partneriams susipažinti vieniems su kitais, pasikeisti darbo praktika ir suprasti administracinius projekto aspektus bei valdymą. Partnerių pranešimai sustiprino bendradarbiavimą ir padėjo geriau suprasti kiekvienos organizacijos indėlį.

Atviras renginys buvo veiksmingas skatinant Italijos dalyvius informuotai dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose. Jis suteikė vertingų įžvalgų apie Europos Parlamento veiklą ir įvairias jaunimo dalyvavimo galimybes. Ypač gerai buvo įvertinta „Gatvės debatų“ sesija, kuri pasirodė esanti informatyvi ir veiksminga priemonė, skatinanti aktyviai dalyvauti ir reikšti nuomonę.

Apskritai renginiais pavyko padėti tvirtą pagrindą projektui NOTE ir sukurti dalyvių sutelktumo ir entuziazmo jausmą. FACEES surengti mokymai suteikė papildomos naudos, nes partneriai gavo praktinių priemonių, kaip įtraukti jaunimą į aktyvų pilietiškumą.

Renginio ataskaitą anglų kalba skaitykite čia.

 

Tarptautinė projekto NOTE konferencija „Europos rinkimų koordinatoriai“

Data: 2023 m. kovo 15-17 d.
Vieta: Viešbutis Kolumna Park, Lenkija

Tarptautinė konferencija „FACilitatoriai Europos rinkimams – FACEES” vyko 2023 m. kovo 15-17 d. Joje pirmą kartą susitiko atstovai iš 12 miestų iš 10 ES valstybių narių. Projektui vadovavo Fattoria Pugliese Diffusa Associazione Culturale iš Italijos.

1 diena – 2023 m. kovo 15 d: Partnerių atvykimas
Pirmąją dieną 12 miestų atstovai atvyko į konferencijos vietą, kur buvo sudarytos palankios sąlygos užmegzti ryšius ir užmegzti santykius tarp projekto partnerių.

2 diena – 2023 m. kovo 16 d: Tarptautinė konferencija „Europos rinkimų koordinatoriai – FACEES”.
Pagrindinė renginio dalis buvo konferencija, vykusi viešbutyje „Kolumna Park“, kurioje dalyvavo 107 žmonės, įskaitant žymius politikos formuotojus, vietos valdžios pareigūnus, jaunimo atstovus ir piliečius iš projekte dalyvaujančių miestų.

Rytinė sesija: „Kaip paskatinti jaunimą dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose?
Rytinėje sesijoje buvo surengta diskusija apie jaunimo skatinimą dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose. Ekspertų diskusijoje dalyvavo kviestiniai svečiai: Agnieszka Hanajczyk (Lenkijos Respublikos Seimo narė), Piotr Wołosz (Lašo seniūnas), Dariusz Cieślak (Sędziejowice gminos meras), Sylwester Florczak (Lašo miesto tarybos pirmininko pavaduotojas) ir organizacijos partnerės MUNICIPIO DO FUNDAO atstovai. Į diskusiją taip pat aktyviai įsitraukė jaunimas iš Kolumnos Ignaco Paderewskio vidurinių mokyklų komplekso. Diskusiją moderavo patyręs viešojo administravimo, konsultavimo ir NVO sektoriaus vadovas Jakubas Michałowskis.

Popietinė sesija: VVG „Grabijos upės slėnis“ 15 metų sukakties minėjimas
Popietinės sesijos metu VVG „BUD-UJ RAZEM“ prezidentas Wojciech Olborski pristatė 2007-2013 m. ir 2014-2020 m. kaimo plėtros programos rezultatus ir poveikį vietos bendruomenių plėtrai. Renginio metu taip pat buvo galima paminėti LGD „Grabijos upės slėnis“ 15 metų veiklos sukaktį. Valdybos pirmininkė Anna Doliwa pateikė 15 metų grupės veiklos santrauką ir gavo įvairių aukštų asmenų ir atstovų padėkas bei gėles.

Vakarinis posėdis: Demokratinės teisinės valstybės ir stiprios pilietinės visuomenės kūrimas
Konferenciją užbaigė šviečiamoji sesija, kurią vedė psichologas, psichoterapeutas ir Collegium Civitas dėstytojas Jacekas Michałowskis.J. Michałowskis, kuris taip pat yra 30-ųjų Laisvės metų iniciatyvos aktyvistas, pabrėžė tokių vertybių kaip laisvė, savivalda, solidarumas, demokratija, saugumas ir vystymasis svarbą kuriant teisinę demokratinę valstybę ir stiprią pilietinę visuomenę.

3 diena – 2023 m. kovo 17 d: Mišrus seminaras „Gatvės debatai“
Paskutinę dieną vyko mišrus seminaras apie dalyvavimo metodą „Gatvės debatai“. Giovanni Bisanti iš „Fattoria Pugliese Diffusa“ vedė praktinio seminaro dalį vietoje, o Bastien Fillon prisijungė virtualiai per „Zoom“. Šis praktinis užsiėmimas suteikė partneriams galimybę praktiškai pritaikyti metodą ir pagerinti savo supratimą apie jo veiksmingumą.

Konferencija ir seminaras tapo platforma vaisingoms diskusijoms, vertingoms įžvalgoms ir glaudesniam dalyvaujančių miestų bendradarbiavimui. Renginys sustiprino įsipareigojimą skatinti aktyvų dalyvavimą Europos Parlamento rinkimuose ir prisidėti prie vietos bendruomenių vystymosi. Įvairių atstovų pasidalijimas patirtimi ir žiniomis padėjo tvirtą pagrindą būsimai projekto NOTE veiklai. Dalyviai iš konferencijos išvyko kupini naujo entuziazmo ir motyvacijos bendradarbiauti kuriant stipresnę ir aktyvesnę Europos pilietinę visuomenę.

Renginio ataskaita anglų kalba.

 

Hibridinis renginys „Piliečių įsitraukimo skatinimo priemonės“

Birželio 14 d. projekto partneris iš Belgijos „ECIT Foundation“ organizavo nuotolinį renginį tema „Piliečių įsitraukimo skatinimo priemonės. Dalyvaujamoji demokratija ir Europos rinkimai vietos lygmeniu“.

Spalio 31 d. projekto partneris iš Belgijos „ECIT Foundation“ organiavo metinę Europos pilietybės konferenciją 30 ES PILIETYBĖS METŲ… IR TOLIAU.  Renginys vyko Briuselyje ir buvo transliuotas internetu ir buvo skirtas paminėti Mastrichto sutarties 30-ąsias metines!

Renginių ataskaitą anglų kalba kviečiame skaityti čia.

 

Europos parlamento simuliacija

2023 m. spalio 4 -6 dienomis Taurisano mieste, Italijoje vyko projekto NOTE – Network of Organizations and Towns for the European Elections renginys, kurio metu jaunuoliai imitavo Europos Parlamento darbą!

Tokie užsiėmimai padeda suprasti, kaip veikia demokratiniai procesai Europos Parlamente!

Renginį organizavo projekto partneris Fattoria Pugliese Diffusa.

Renginio ataskaitą anglų kalba galite skaityti čia

 

Piliečių nuomonės dėl darnaus vystymosi tikslų

Šis internetinis renginys tarp NOTE partnerių tinklo ir vietos suinteresuotųjų šalių bei mūsų koordinatorių komandos, skirtos būsimiems Europos Parlamento rinkimams, buvo sutelktas į tai, kad būtų pradėta nuo plataus atviros diskusijos apie baimes ir lūkesčius, susijusius su piliečiais ir demokratiniu įsitraukimu į kitus Europos Parlamento rinkimus, taip pat pasidalyti priemonėmis ir kitais būdais, kaip pasiekti auditoriją, kad padidėtų informuotumas apie piliečių nuomonę ne tik apie darnaus vystymosi tikslus ir jų vaidmenį pilietiniam įsitraukimui, bet ir kad partneriai ir jų suinteresuotosios šalys pradėtų pagrįstą diskusiją apie tai, kaip komunikuoti ir plėtoti vietos veiksmus, siekiant didinti piliečių informuotumą.

  

Renginys vyko 2023 m. gruodžio 18-19 d. ir 2024 m. sausio 30 d. nuotoliu.

Renginį organizavo Fundao savivaldybė.

Renginio ataskaitą anglų kalba galite skaityti čia.

Renginys „Gatvės debatai: Kaip aš galiu pakeisti Europą?“

„Gatvės debatai: Kaip aš galiu pakeisti Europą?“ buvo įdomus ir verčiantis susimąstyti renginys, surengtas Europos dieną, kuriame dalyvavo įvairių profesijų ir amžiaus grupių dalyviai. Renginys, organizuotas siekiant skatinti atvirą dialogą ir piliečių įsitraukimą, suteikė galimybę dalyviams diskutuoti ir dalytis savo unikaliu požiūriu į temas, susijusias su teigiamais pokyčiais Europoje.

Renginys pritraukė įvairių žmonių: jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių. Dalyviai atvyko iš įvairių visuomenės sluoksnių, atstovavo skirtingoms patirtims ir patirčiai. Šis kartų mišinys prisidėjo prie turiningo ir dinamiško keitimosi idėjomis, suteikdamas vertingų įžvalgų, kaip sukurti geresnę Europos ateitį.

Renginio diskusijose aptartos įvairios svarbios temos, įskaitant:

Europos politikos formavimas ir kolektyvinė atsakomybė kartu kurti ateitį.
Mokesčių mokėjimo reikšmė formuojant Europos socialinį ir ekonominį kraštovaizdį.
Tvaraus transporto galimybės ir anglies dioksido išmetimo mažinimas kovojant su klimato kaita.
Sąžiningos ir skaidrios konkurencijos svarba sporte ir įvairiuose visuomenės sektoriuose.
Lyčių lygybės propagavimas ir įtraukties skatinimas visoje Europoje.
Dalyvavimo rinkimuose svarba siekiant daryti įtaką Europai įtaką darančiai politikai.
Kasdienių veiksmų galia formuojant tvaresnę ir atjaučiančią Europą.
Tvarių praktikų, pavyzdžiui, ekologiško transporto pasirinkimo, skatinimas.
Kelionių įperkamumo didinimas ir kultūrinių mainų tarp Europos piliečių skatinimas.
Tvarių transporto rūšių propagavimas siekiant sumažinti anglies dioksido pėdsaką.
Individualios pastangos mažinant anglies pėdsaką ir skatinant tvarią Europą.
Socialinės inovacijos ir vaidmuo, kurį įmonės gali atlikti sprendžiant visuomenės problemas.
Pasisakymas už prieinamą sveikatos priežiūrą ir gerovės palaikymo sistemas, kad jaunesnioji karta klestėtų.
Atskirų šalių patobulinimų poveikis bendriems Europos Sąjungos pokyčiams.

Atmosfera ir įsitraukimas

Renginys buvo sutiktas entuziastingai, dalyviai aktyviai įsitraukė į diskusijas, dalijosi mintimis ir patirtimi. Entuziastingos auditorijos buvimas dar labiau sustiprino bendradarbiavimo, pagarbos ir optimizmo atmosferą.

Renginys sėkmingai pasiekė savo tikslą – skatinti atvirą dialogą ir piliečių dalyvavimą. Dalyviai iš renginio išvyko įgiję naujų galių ir motyvacijos prisidėti prie teigiamų pokyčių savo bendruomenėse ir už jų ribų. Tikimasi, kad renginio metu kilusios diskusijos ir idėjos turės ilgalaikį poveikį, nes dalyviai jas perkels į savo įtakos sferas.

Tai buvo įkvepiantis ir įtraukiantis renginys, į kurį susirinko įvairaus amžiaus ir išsilavinimo žmonės aptarti, kaip kurti geresnę Europos ateitį. Per gyvas diskusijas ir dalijimąsi vertingomis įžvalgomis renginyje išryškėjo individualių veiksmų ir kolektyvinio įsipareigojimo svarba siekiant teigiamų pokyčių. Renginys priminė, kad piliečiams tenka svarbus vaidmuo formuojant Europos ateitį, o aktyviai įsitraukus, Europa gali siekti tvaresnės, teisingesnės ir pažangesnės visuomenės. Renginys buvo itin sėkmingas, palikęs neišdildomą įspūdį visiems dalyviams ir įkvėpęs juos būti pokyčių savo bendruomenėse iniciatoriais.

Vasario 21-22 dienomis įvyko NOTE („Network of Organizations and Towns for the European Elections Network of Organizations and Towns for the European Elections“) renginys, skirtas jaunimui.

Vasario 21 d. jaunimas turėjo galimybę susipažinti su Europos Parlamento veikla, kurią pristatė Europos Parlamento biuro vadovė Lietuvoje Daiva Jakaitė. Vėliau vyko panelinė diskusija, kurią moderavo Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Mindaugas Jurkynas. Diskusijoje nuotoliu dalyvavo Europarlamentarai Petras Auštrevičius, Rasa Juknevičienė ir Bronis Ropė bei „Žinau, ką renku“ tinklo koordinatorė Guoda Vaitiekutė. Gyvai diskusijoje su jaunimu bendravo Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė Ieva Budraitė, Lietuvos seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas, Vytauto Didžiojo universiteto studentas Paulius Maknisevičius ir Kauno Technologijos universiteto studentas Martynas Mikalauskas.

Vasario 22 d. renginys vyko nuotoliu. Renginio metu pristatytas NOTE Toolbox, taip pat NOTE tinklalaidės.

 

Renginio ataskaitą anglų kalba skaitykite čia.

Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Tačiau išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos švietimo ir kultūros vykdomosios įstaigos (EACEA) požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei EACEA negali būti laikoma už juos atsakinga.