Kauno regiono savivaldybių vicemerų vizitas Suomijoje

Rugsėjo 16-20 dienomis Kauno regiono savivaldybių merų pavaduotojai dalyvavo tarptautinio bendradarbiavimo vizite Suomijos Tamperė ir Turku miestuose.


Vizitas buvo skirtas kontaktų užmezgimui, galimų bendradarbiavimo sričių ir projektinių idėjų identifikavimui ir patirties mainams. Vizitas organizuotas įgyvendinant Regioninės plėtros strategiją (2019 m. VšĮ Kauno regiono plėtros agentūros darbo planą) ir joje numatytą Kauno regiono tarptautinio bendradarbiavimo programą, skirtą plėtoti geros kaimynystės ryšius, formuoti palankų Kauno regiono įvaizdį tarptautinėje arenoje, skatinti nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimą su užsienio partneriais ir įgyvendinti darnią regiono ekonominę ir socialinę plėtrą, vystant tarptautinio bendradarbiavimo ryšius įvairiose veiklos sferose.
Vizite į Suomiją dalyvavo Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys, Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Eugenijus Sabutis, Kaišiadorių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Darius Vilimas, Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojai Antanas Nesteckis ir Paulius Visockas, Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, Raseinių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas, taip pat VšĮ Kauno regiono plėtros agentūros direktorė Lina Misiukevičienė ir VšĮ Kauno regiono plėtros agentūros vyr. projektų vadovė Gaila Tulušienė.
Kauno regiono delegacija lankėsi dviejuose Suomijos miestuose: Tamperė ir Turku. Pirmąją vizito dieną Kauno regiono delegaciją priėmė Tampere miesto vicemerė p. Anna-Kaisa Heinämäki ir Tarptautinių ryšių vadovė ponia Satu Vuorinen.
Kauno regiono vicemerai lankėsi Suomijos Tarptautinėje mokykloje Tamperėje (angl. Finnish International School of Tampere), kur tarptautinių ryšių koordinatorė ponia Riikka Gummerus papasakojo apie Suomijos švietimo sistemą, o taip pat apie pačią mokyklą, kurioje mokosi 1-9 klasių mokiniai.
Po apsilankymo mokykloje Kauno regiono vicemerai susitiko su Tamperės regiono tarybos atstovu ponu Jukka Alasentie.
Kauno regiono merų pavaduotojai taip pat turėjo galimybę susipažinti su Tamperės darnaus transporto sistema, kurią pristatė projekto vadovė ponia Sanna Ovaska.
Kauno regiono delegacijai buvo pristatyta ir Kultūrinio ugdymo programa pagrindiniame lavinime, apie kurią papasakojo muziejaus mokytoja/lektorė ponia Suvi Jokela.
Susipažinusi su Tampere miestu, Kauno regiono delegacija vyko į Turku miestą, esantį Suomijos pietvakariuose. Tamperės savivaldybėje Kauno regiono vicemerus priėmė Turku miesto Tarptautinių ryšių skyriaus vadovas ponas Mika Akkanen, kuris papasakojo apie penkto pagal gyventojų skaičių (190 tūkst. gyventojų) Suomijos miesto istoriją ir ateities viziją.
Kauno regiono delegacija taip pat buvo susitikusi su Baltijos miestų sąjungos (angl. Union of Baltic Cities) Darnių miestų komisijos (angl. Sustainable Cities Commission) sekretoriato vadovu Björn Grönholm.
Paskutinę vizito dieną Kauno regiono vicemerai išklausė pranešimus apie Turku miesto centro vystymą, kultūros ir fizinio aktyvumo skatinimą, viešojo transporto tinklo pertvarkymą bei apsilankė Turku mokslo parke ir susitiko su Lietuvos garbės konsulu Turku mieste ponu Tomi Taipale.