Medicinos darbuotojų vizitas į Austriją ir Čekiją

2019 m. gegužės 28 – birželio 1 dienomis vyko Kauno regiono savivaldybių Pirminės sveikatos priežiūros įstaigų, greitosios medicinos pagalbos stočių, visuomenės sveikatos biurų vadovų ir savivaldybių gydytojų kvalifikacijos tobulinimo vizitas į Austriją ir Čekiją.

Vienoje (Austrija) buvo organizuotas susitikimas pirminės sveikatos priežiūros centre “Gruppenpraxis für Allgemeinmedizin OG; Dr. Mayrhofer, Dr. Mückstein, Dr. Lamel”. Susitikime taip pat dalyvavo Vienos savivaldybės Sveikatos apsaugos departamento atstovas. Susitikimo metu buvo pristatyta Austrijos pirminės sveikatos priežiūros sistema, diskutuota apie visuomenes sveikatos stiprinimo ir profilaktikos programas.

Kauno regiono atstovai taip pat turėjo galimybę susipažinti su Čekijos sveikatos sistema. Pietų Moravijos regiono administracija organizavo darbinius susitikimus Brno universitetinėje ligoninėje ir Masaryko vėžio institute.

Gegužės 31 d. Pietų Moravijos regiono gubernatoriaus kvietimu Kauno regiono delegacija dalyvavo tarptautiniame medicininiame kongrese. Kongreso tikslas buvo pasidalinti žiniomis apie tam tikrų civilizacijos ligų prevenciją, epidemiologiją, diagnostiką ir gydymo metodus, užmegzti kontaktus tarp gydytojų ir ekspertų iš Pietų Moravijos regiono ir specialistų iš kitų regionų. Kongreso metu didelis dėmesys buvo skirtas sveikos gyvensenos skatinimui, siekiant pagerinti neužkrečiamų ligų prevenciją.

Kongrese Kauno regioną atstovavo ir pranešimą skaitė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvensenos magistratūros studijų koordinatorius Tomas Vaičiūnas. Vizito metu Kauno regiono atstovai daug diskutavo tarpusavyje apie teisės aktų įgyvendinimą praktikoje, dalinosi patirtimi, aptarė temas ir galimybes rengti bendrus regioninius projektus.