Skulptoriai iš Kauno regiono dalyvavo tarptautiniame skulptorių simpoziume

Pirmąjį šių metų birželio mėnesio savaitgalį , birželio 5-7 dienomis,Vokietijoje Bioblingeno apskrityje vyko kasmetinis tarptautinis skulptorių simpoziumas. Jį, vykdydama apskrities projektą „Sculptoura“, organizavo Boeblingeno apskrities aministracija. Renginys vyko po atviru dangumi  puikios Waldenbucher pilies kieme. Simpoziume dalyvavo 19 skulptorių, kurie iš medžio ir akmens kūrė darbus tema  „Susitikimas“. Menininkais ir visa jiems reikalinga žaliava, kaip ir pernai, rūpinosi ponas Siegfried Zenger iš Boeblingeno apskrities administracijos ir Rolf-Stefan Reiser.

Skulptūros buvo kuriamos iš medžio ir akmens dviejų dydžių kubo formos blokų. Tiek medis (ąžuolas, topolis), tiek kalkakmenis, buvo atvežti iš apskrities apylinkių. Dalis meninikų, kurie dalyvavo sipoziume, buvo iš  vietinių apylinkių, kiti atvyko iš kitų Vokietijos federacinių žemių, Šveicarijos bei Ekvadoro . Simpoziume taip pat  dalyvavo 6 skulptorių grupė iš Kauno regiono. Kauno regionas jau daugelį metų bendradarbiauja su Boeblingeno apskritimi, todėl Kauno regiono menininkai  buvo pakviesti įsijungti į šį sipoziumą. Kaip rašoma Boeblingeno apskrities  laikraštyje (Stadt und Kreis Boeblingen 2015.06.08 ) įdomius darbus sukūrė Lietuvos menininkai Kęstutis Grigonis ir Andrius Lik.

Simpoziumas baigėsi sekmadienio vakarą. Vertinimo žiuri po ilgų diskusijų priėmė netikėtą sprendimą – premijuoti visus 19 dalyvių, neišskiriant nugalėtojo, nes visi sukurti meninkų darbai savaip unikalūs. Visiems dalyviams buvo paskirtos 300 € premijos.

Simpoziumo metu sukurti darbai bus parduoti meno aukcione, kurį galima rasti internete www.sculptoura.de

 

Save