„Sveikatą stiprinančio Kauno regiono“ (SSKR) 7-oji konferencija

Lapkričio 14 dieną Prienuose vyko 7-oji „Sveikatą stiprinančio Kauno regiono“ (SSKR) konferencija. Konferencijos tema „Lyderystė sveikatos priežiūros sektoriuje – teorija ir praktika“. Iš viso renginyje dalyvavo 92 žmonės: Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, Kauno regiono savivaldybių vadovai, tarybų nariai, savivaldybių administracijos darbuotojai, visuomenės sveikatos biurų, sveikatos priežiūros įstaigų, universitetų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Konferencijos dalyvius pasveikino Kauno regiono plėtros tarybos pirmininkė, Birštono merė Nijolė Dirginčienė, Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, SSKR atstovas-konsultantas PSO Europos sveikų regionų tinklui prof. Juozas Pundzius.

1-ojo posėdžio metu buvo nagrinėti sveikatai palankūs politiniai sprendimai, siekiai ir realybė. Konferencijos dalyviai išgirdo įdomius ir įkvepiančius Sveikatos apsaugos ministerijos atstovės, Kauno rajono mero Valerijaus Makūno, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prof. dr. Mindaugo Stankūno pranešimus.

2-ojo posėdžio metu kalbėta apie lyderystę ir turiningą partnerystę, kurie yra visuomenės sveikatos stipinimo laidas. Apie partnerystės ir inovacijų vietą visuomenės sveikatos vadyboje kalbėjo socialinių pokyčių inkubatoriaus VšĮ „Domus solis“ įkūrėja, sisteminių pokyčių konsultantė, socialinių inovacijų diegėja Irena Blaževičė. LSMUL KK gydytojas neurochirurgas, sertifikuotas saviugdos specialistas doc. Dr. Kęstutis Skauminas sudomino konferencijos dalyvius kalbėdamas apie mediko asmeninės lyderystės aktualizavimą, kuriant į asmenį orientuotą sveikatos priežiūros sistemą.

Konferencijos pabaigoje savivaldybių politikai, savivaldybių administracijų, asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų, NVO ir bendruomenių atstovai viešos ekspertų diskusijos metu aptarė problemą, kad sveikatos sektorius pasigenda asmenybių ir institucijų lyderių. Taip pat diskusijos metu buvo bandyta atsakyti į klausimą kokių lyderio savybių ir elgsenos tikisi dirbantieji visuomenės sveikatos labui.

Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie vykusią konferenciją, galite peržiūrėti šį SSKR leidinį: https://view.publitas.com/kauno-regiono-pletros-agentura/vidus-leidinio-isspausdintas/

Konferencijos pranešimus rasite čia: