Jonava

Jonavos rajonas laikomas vienu mažiausių rajonų savo plotu Lietuvos teritorijoje. Jis yra labai patogioje geografinėje vietoje, beveik pačiame šalies centre, 35 km nuo antro pagal dydį Lietuvos miesto Kauno. Savivaldybės teritorija ribojasi su Kaišiadorių, Kauno, Kėdainių, Ukmergės ir Širvintų rajonų savivaldybėmis.

Per Jonavos rajoną teka keturios upės – Neris, Šventoji, Lankesa ir Širvinta, yra 8 ežerai, 4 tvenkiniai. Rajone esama bene daugiausia Lietuvoje užsienietiškų pavadinimų: čia yra tokie kaimai ir gyvenvietės, kaip: Šveicarija, Paryžius, Londonas, Venecija.

Rajono geografinė padėtis patogi susisiekimo požiūriu: Jonavos rajono savivaldybę kerta tarptautinė magistralė Kaunas-Daugpilis, užtikrinanti puikų susisiekimą su tarptautiniais transporto koridoriais. Jonavoje susikerta ir geležinkelio magistralės iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos, jomis galima pasiekti ne tik didžiuosius Lietuvos miestus, bet ir kaimyninių šalių − Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Ukrainos  miestus. Tarp Jonavos ir Kauno esančiame Karmėlavos miestelyje veikia Kauno tarptautinis oro uostas, kuris gali priimti ir aptarnauti praktiškai visų tipų oro laivus, o per miestą tekanti Neries upė sudaro visas sąlygas vystyti vandens transportą.

Jonavos miestas įsikūręs Neries pakrantėje, kuriai būdingas raiškus reljefas. Gerai sutvarkytas gatvių tinklas, parkeliai, skverai, dviračių takai, tvenkiniai išsidėstę tarp gyvenamųjų mikrorajonų, priemiestiniai želdiniai – vieni būdingiausių Jonavos miesto bruožų. Švietimo, sveikatos apsaugos, kultūros ir sporto objektai bei patogiai išdėstyti prekybos centrai sudaro palankias sąlygas jonaviečių darbui ir poilsiui.

Plotas – 944 kv. km

Gyventojų – 41 349 (2019 m. duomenimis)

Seniūnijų – 9